News

09.06.2014

Viitna rullimaraton trotsis vihmasadu!

Pühapäeval toimus Rullituur 2014 rulluisusarja teine etapp Viitnal, kus vaatamata sajusele ilmale, oli stardis pea 350 rulluisusõpra.

Vihma trotsides osutus pikal maratonidistantsil võitjaks Kert Keskpaik, kes edestas napilt teise koha saanud Kaspar Kaljuveed. Kolmandana ületas finišijoone esimese etapi võitja Marten Liiv.

Naiste hulgas kuulus seekord võit Venemaa sportlasele Evgenia Radionikile, kes edestas enam kui minutiga teisele kohale tulnud Enel Kõrvat. Kolmas koht kuulus teist etappi järjest Diana Kaarestele.

Kuigi ilm oli heitlik ja vihmasadu kimbutas kõiki distantse, siis ükski distants ära ei jäänud. Vaatamata vihmast libedale asfaldile tuli kukkumisi ette ainult mõni üksik, mis halvimal juhul lõppesid mõne kriimustusega.

Selleaastane Viitna rullimaraton toimus uuel Viitna rajal ning osalejad jäid rajaga väga rahule tuues välja, et Viitna rada pakub vaheldust laugetele radadele.

Nagu ka eelmisel Rapla etapil, nii olid ka Viitnas stardis huvilisi ootamas tempomeistrid. Neljast tempomeistrist üks (1:45) startis koos meestega ja kolm (1:45, 1:59, 2:15) koos naistega. Tempomeistrite abi kasutas sõidu jooksul hinnanguliselt vähemalt paarkümmend inimest. Mõni sättis ennast juba alguses soovitud tempomeistri selja taha, mõni liitus grupiga sõidu jooksul. See on heaks võimaluseks kõigile, kes vajavad rajal väikest juhendamist või ei soovi kogu distantsi üksinduses läbida. Tempomeistrid on rajal ka edaspidi. Otsige neid stardis ja lööge kampa!

Rõõm oli Viitna rajal näha üle paljude aastate comebacki tegemas kunagist eesti tippsõitjat Aleksander Andre alias Sankat.

Heameel on siiski tõdeda, et päeva alustas ja lõpetas päikesepaiste, mis annab lootust, et järgmisel nädalavahetusel Tabasalu rullimaratonil paistab päike terve päeva.

Videokokkuvõtet Viitna etapist näeb SIIT

 

Sarja nimisponsor: