Uudised
Filter Maantekarikasarja üldvõitja tunnustab etappide turvalisust

Esimese välismaalasena Filter Maanteekarikasarja üldvõidu pälvinud Aimo Pyykkönen (Continental-Focus) kinnitas, et jäi hooajaga rahule.  
Põhjanaabritele oli hooaeg topeltedukas, sest Pyykköneni tiimikaaslane Johan Nordlund saavutas teise koha.
„Mul on suurepärased tunded,“ kinnitas Pyykkönen. „Eriti sellepärast, et otsustasime klubiga keskenduda tänavu Filter Maanteekarikasarjale ning pingutused tõid kokkuvõttes meile kaksikvõidu.“ Pyykköneni hinnangul on Filter Maanteekarikasarja etapid väga võitluslikud ja konkurents on suurem kui sarnastel võidusõitudel Soomes.
„Filter Maanteekarikasarjas on igal etapil sama korraldaja ning seetõttu on korraldus ühtlaselt heal tasemel ja tagatud on turvalisus.  
Näiteks Soomes peetaval Škoda Cycling Cupil on igal etapil erinev organiseerija ning seetõttu kõigub korralduse ja turvalisuse tase,“ võrdles Pyykkönen.
Maamõõtjana iganädalaselt keskmiselt 15 tundi töötav Pyykkönen ütles lõpetuseks, et Filter Maanteekarikasarjast võetakse osa ka järgmisel aastal. Seda, kas keskendutakse tervele sarjale, otsustatakse hiljem.

 
Kandideeri AeroBike stipendiumile ja võistle aasta otsa tasuta!

Hea noorsportlane, kes Sa oled sündinud aastal 1998 või hiljem ning tegeled ühega järgnevast spordialast: rattasõit, rulluisutamine või jooksmine! Kandideeri AeroBike stipendiumikonkursil ning kui osutud valituks, siis saad hooaja jooksul osaleda tasuta kõikidel ettevõtte egiidi all peetavatel jõuproovidel.
Kandideerimiseks tuleb täita ankeet SIIN. Konkurss lõppeb 26. veebruaril ning stipendiaat kuulutatakse välja 4. märtsil AeroBike sotsiaalmeedias ja portaalis Marathon100.
"Hindamiskomisjon ei vaata ainult seniseid tulemusi, tähtsaimaks kriteeriumiks on töötahe ja eesmärk tippsportlaseks saada," ütles AeroBike turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristo Kangur. "Kuna AeroBike on laiendanud haaret ja tõusnud Eesti üheks suuremaks spordiürituste korraldajaks, võimaldab stipendium võistelda erinevatel spordialadel ja seeläbi mitmekülgsust arendada. Pealegi annab stipendium märkimisväärse rahalise kokkuhoiu."
AeroBike stipendium võimaldab tasuta osalemist Filter Maanteekarikasarjas, Filter Temposarjas, Filter Rullituuril, Tallinna Rahvasõidul, Hiiumaa Rattanädalavahetusel ning Peetri Jooksul.

 
Filter Temposari viib ratturid tuttuuele neljarealisele maanteele

Kolmeteistkümnendat hooaega alustav Filter Temposari koosneb sel aastal kuuest etapist. Avastart antakse 29. aprillil Jüris, kus on kavas 15 km pikkune eraldistart. Tänavune sari on eriline selle poolest, et ükski etapp ei kordu.
Jüris peetavale etapile järgnevad väljakutsed Maardus, Kose-Ristil, Viimsis, Arukülas ja Kiilis. "Osalejatele pakub kindlasti suure elamuse Kosel peetav paarissõit, mis toimub vastvalminud Kose-Ardu neljarealisel maanteelõigul. Tee saab võistluse ajaks valmis, kuid ei ole veel autoliiklusele avatud," lausus Filter Temposarja peakorraldaja Mihkel Reile. "Uus rada ootab rattureid ka Viimsis, kuid selle täpne trass vajab veel kooskõlastamist."
Uue formaadi alusel toimuvad ka Filter Temposarja eraldustardist jooksuvõistlused - igal etapil suureneb distants kilomeetri võrra. Kui Jüris läbitakse 3 km, siis viimasel etapil Kiilis tuleb pingutada 8 km.
Üldarvestuse selgitamisel läheb kuuest etapist arvesse viis paremat tulemust. Ratta seljas on kolm viimast aastat võidutsenud Kert Martma, jooksurajal on kolm aastat järjest kiireim olnud Bert Tippi.

 


FILTER TEMPOSARI 2020

29.04 Jüri 15 km / 3 km
13.05 Maardu 10 km / 4 km
27.05 Kose-Risti 20 km / 5 km
10.06 Viimsi 14 km / 6 km
01.07 Aruküla 20 km / 7 km
26.08 Kiili 25 km / 8 km

 
Rullituur liitub Filter Maanteekarikasarjaga

Põhjamaade üks suurimaid rulluisu sarivõistlusi Rullituur hakkab järgmisel aastal toimuma koos Filter Maanteekarikasarja etappidega. Rullituuri nimitoetajaks saab sarnaselt rattasarjadega AS Filter ning tänavuse kolme etapi asemel koosneb tuur neljast etapist: 24. mail Elva Rulluisumaraton, 7. juunil Kuusalu Rulluisumaraton, 28. juunil Pärnu Rulluisumaraton ja 15. augustil Tallinna Rahvasõit.

"Tänavu Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu raames peetud testüritus näitas, et rattasõidu ja rulluisuvõistluse ühendamine loob mõnusa atmosfääri," ütleb Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. "AeroBike on keskendunud mitmeid aastaid vaid jalgrattasõitude korraldamisele, kuid tänaseks kuulub AeroBike portfelli ka mitmeid teisi spordiüritusi nagu näiteks erinevad jooksuvõistlused ja Laternamatkad. Rullituuri liitmine AeroBike ürituste sekka on spordimaastiku üldpilti vaadates loogiline jätk."
Rullituuri etappidel on kavas kolm distantsi: 42, 21 ja 10 km, lisaks jäävad alles sõidud pere pisematele spordisõpradele. Filter Maanteekarikasarja etappide start on jätkuvalt kell 12, rulluisutajad pääsevad rajale kell 16, mis peaks andma senisest mugavama võimaluse ka lõunanaabritele starti tulemiseks. Stardi- ja finišiala on kõigil etappidel rattasõiduga samas kohas, kuid rada kattub osaliselt.

Registreerimine koos Rullituuri uuenenud kodulehega avatakse Filter Rullituurile 15. jaanuaril!

 
Filter Temposarja kolmekordne võitja Kert Martma vabastab trooni!

Kolm aastat järjest Filter Temposarja võitnud Kert Martma (CFC) kinnitas, et ajalugu ta tegema ei lähe ning uuel hooajal kokkuvõttes esikohale ei pretendeeri. "Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks," lausus Martma.
Raske öelda, kas vana rebane mõtles oma avaldust tõsiselt või on tema eesmärk konkurente uinutada?


Millist emotsiooni pakkus Filter Temposarja kolmas järjestikune üldvõit võrreldes kahe varasema üldvõiduga?
Üldvõitu saada on ikka meeldiv emotsioon, seega midagi ebameeldivat selles polnud. Esimene võit oli kindlasti emotsioonikam, sest üldiselt suudab inimene kõigega aastatepikku harjuda :)

 

Keegi ei ole suutnud Filter Temposarja võita neli aastat järjest. Kas lähete ajaloolist saavutust püüdma?
Ajalugu paraku tegema ei lähe. Sõidan kindlasti osasid etappe, kuid sarja üldvõidule ei pretendeeri. Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks.

 

Kui kõvasti treenite?
Treenin piisavalt, et olla vormis ja võistelda. Treenin mitmekesiselt ja treenerina soosin ka noorte ratturite mitmekülgset treeningut ja seda eriti ettevalmistusperioodil.

 

Kuidas talvel treenite?
Hooaja ettevalmistuse perioodil treenin nii ise kui treenerina koos noortega. Väljas meie tavalistel lumeta talvedel matkad, jooks, spetsiifilised harjutused treppidel ja tõusudel. Jõusaalis panen rõhku esmalt kereraskusega tugiaparaadi treeningule, mida hiljem kombineerin raskustega klassikalise jõutrenniga. Rattasadulasse istun taas jaanuari lõpus, et kevadlaagriks mingi maht alla koguda.

 

Kas noorratturid võiksid Filter Temposarja üldvõitu rohkem väärtustada?
Noored võiksid väärtustada temposõite neile sobiva pikkusega trassil - sobib hästi lühikeseks intensiivseks trenniks ning enda keha tunnetuse ja jõuvarude jagamise arendamiseks. Usun, et noored väärtustavad kodumaiste sarjade võite, pigem on küsimus tihedas võistlusgraafikus, mistõttu tuleb teha valikuid, kus võistelda ja kus mitte.

 

Järgmisel hooajal on Filter Temposõidu kalendris kaks uut etappi. Kuidas sellesse suhtute?
Suhtun väga positiivselt, sest endalegi hakkasid samad rajad ja seda veel kaks korda sarja jooksul ära tüütama. Vaheldust on vaja!

 

Kellele annaksite tänavu Aasta ratturi auhinna?
Urmas Karla Karlsonile.

 
Hiiumaa Rattanädalavahetuse võitja teenib auhinnaks rekordilise rahasumma!

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuva Hiiumaa Rattanädalavahetuse auhinnafond on Eestis enneolematult rikkalik – kahepäevase ürituse üldvõitja teenib 1000 eurot! AeroBike on varasemalt panustanud rikkalike auhindade asemel võistluste ladusasse korraldusse, kuid koostöös Busland OÜ-ga leiti võimalus premeerida võitjat reaalse rahaga.
„Hiiumaa Rattanädalavahetus on olnud viimastel aastatel heaks võimaluseks hooaeg meeleolukal moel lõpetada. Tegemist on erilise rattaüritusega ja et seda veel rohkem väärtustada, leidsime hea partneri Busland OÜ-ga võimaluse välja panna Eesti oludes märkimisväärse auhinnafondi," rääkis Hiiumaa Rattanädalavahetuse peakorraldaja Mihkel Reile.
Hiiumaa Rattanädalavahetus algab 5. oktoobril kell 16 võistluskeskuse kõrval asuvas Emmaste Teemajas peetava PastaPartyga, mis on kõigile kaheks päevaks võistlussõidule registreerunutele osalushinna sees. Kehakinnituse kõrval saab nautida Laternamatkade virtuaaltuuri „10 põnevat ja huviväärset vähetuntud paika Hiiumaal!" Kell 20 antakse start Saare Emmaste öösõidu võistlussõitudele, kus tuleb läbida õueküünaldega palistatud ca 3 km pikkust ringi viis korda.
Pühapäeval, 6. oktoobril toimub Hansaviimistluse Kõpu Rattamaraton, kus tuleb 14,5 km pikkust ringi läbida kolm korda. Üldvõitja selgub kahe võistluse aegade kokkuliitmisel.
Lisaks sellele jagatakse ohtralt üllatusauhindu – mõlemal päeval finišeerunute vahel loositakse välja Filter Sarjadest järele jäänud auhinnalaud. Muuhulgas läheb loosi ka väärtuslik Polari pulsimõõtja.

 
Kert Martma ja Liisi Alamaa võitsid kolmandat aastat järjest Filter Temposarja

Filter Temposarja 12. hooaja üldvõidu pälvis Kert Martma (CFC Spordiklubi), kellele see oli kolmandaks järjestikuseks esikohaks. Varem on sarnase saavutusega hakkama saanud Ivo Suur, kes oli hooaja kokkuvõttes parim aastatel 2014-2016.
Martma võitis küll ühe etapi – ta oli koos Kristo Prangeliga parim Kiilis peetud paarissõidus –, kuid kogenud ratturile tõi edu stabiilsus. Martma jõudis kõikidel etappidel esiviisikusse. 1733 punkti kogunud Martmale järgnesid Harri Sokk (1620) ja Emeri Lepp (1607).
Naistest saavutas veenva ülekaaluga üldvõidu Liisi Alamaa (Rist) (1877), teine-kolmas olid vastavalt Kelly Kalm (1693) ja Krista Karing (1628). Sarnaselt Martmaga on ka Alamaa olnud parim kolm aastat järjest. Alamaa tee üldvõiduni oli aga erinev. Ta ei osalenud kahel etapil, kuid tuli igal osavõistlusel esikolmikusse ja võitis kolm etappi.
Filter Tempojooksude arvestuses saavutas kolmandat aastat järjest üldvõidu 2000 punkti kogunud Bert Tippi, esikolmikusse jõudsid veel Janar Juhkov (1836) ja Janar Novitski (1632). Naistest olid kolm paremat Klarika Kuusk (2000), Hanna-Lisa Värk (1877) ja Grete Maria Savitsch (1690). Tippi ja Kuusk osalesid viiel etapil ning võitsid need kõik! Tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Filter Maanteekarikasarja üldvõit läks esmakordselt välismaale

Filter Maanteekarikasarja 11. hooaja kokkuvõttes pälvis 3022 punktiga esikoha soomlane Aimo Pyykkönen (Continental-Focus). See on esimest korda, kui üldarvestuses pälvis võidu välismaalane. Põhjanaabritele kindlustas kaksikvõidu Johan Nordlund (2984), kolmandaks tuli kahe eelmise hooaja üldvõitja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi). Kahe eelmise hooaja üldvõitja kogus 2944 punkti nagu ka neljandaks jäänud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Pyykkönenile tõi edu stabiilsus - etapivõiduni ta ei jõudnud, kuid mees tegi kaasa kõikidel etappidel. Parimaks saavutuseks jäi kolmas koht Filter Kuusalu Rattarallil. Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile tõi välja huvitava fakti - ükski tänavune etapivõitja ei jõudnud hooaja kokkuvõttes 50 parema hulka.
"Selle põhjuseks on asjaolu, et Eesti tippratturid osalevad kodus viibides meelsasti Filter Maanteekarikasarja etappidel ja korraldajatele annab see kindlust, et organiseerimistöö on heal tasemel. Kuna profiratturid käivad Eestis pisteliselt, siis hooaja kokkuvõttes nad kõrgetele kohtadele ei jõua. Eesti suurima maanteeratturitele mõeldud sarja korraldajana loodan, et järgmisel aastal tippmeeste osakaal kasvab."
Naistest oli 2626 punktiga parim Kelly Kalm (CFC Spordiklubi). Esikolmikusse jõudsid veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Filter Mulgi Rattaralli võitis Joosep Sankmann

Filter Maanteekarikasarja hooaja finaaletapi, Mulgi 9. Rattaralli võitis Joosep Sankmann (Cycling Tartu), kes läbis 117 km pikkuse distantsi ajaga 2:40.33. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,72 km/h.
Esmakordselt Filter Maanteekarikasarjas triumfeerinud Sankmann edestas sekundiga Peeter Tarvist ja 21 sekundiga tiimikaaslast Siim Kiskoneni. 44,8 km lühikesel distantsil saavutas esikoha Martin Parv ajaga 1:03.58. Teine oli Hannes Külv ja kolmas Jaak Karjane. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Emeri Lepp võitis Filter Temposarja finaaletapi

Iklas ja Ainažis peetud Filter Temposarja finaaletapi võitis Emeri Lepp, kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 32.50, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,7 km/h. Kolm sekundit kaotas Filter Temposarja kahe viimase hooaja üldvõitja Kert Martma (CFC Spordiklubi) ja 22 sekundit lätlane Vitālijs Korņilovs.
Parimaks naiseks kerkis valitsev Eesti meister Liisi Rist (Pyssid), kes sai kokkuvõttes 54. koha ajaga 37.03 (keskmine kiirus 40,5 km/h). Esikolmikusse jõudsid veel Daniela Leitāne (Dobele Sporta Skola) ja Johanna Maria Kuusemets.
9 km pikkust maastikurattadistantsi valitsesid lätlased - poodiumile pääsesid Reinis Fišers, Ivo Levans ja Artjoms Sergijevičs.
Rattavõistlustele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas kiireimat aega Kaspar Lepp (18.04), 11 sekundit jäi maha Mārtiņš Alksnis ja 1.14 kaotas Marek Tõnismäe. Naistest pälvis esikoha Hanna-Liisa Värik (21.35). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarjale tõmmatakse joon alla 31. augustil peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 
Sprinter Martin Laas võitis mäefinišiga Filter Suure-Munamäe Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja eelviimase etapi, Haanjas peetud Suure-Munamäe 3. Rattaralli võitis Martin Laas ajaga 2:52.16, mis teeb keskmiseks kiiruseks 44,519 km/h. USA-s registreeritud klubi Team Illuminate'i esisprinter edestas 83,3 km põhisõidu mäefinišis kuue sekundiga mullust võitjat Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi), Peeter Tarvist ja lätlast Kristers Ansonsit.
Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 72. koha pälvinud Janelle Uibokand, järgnesid Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ja Kate Macleod. 42,4 km lühikesel sõidul oli kiireim Timmo Jeret, 37 sekundit kaotas Martin Parv ja 2.36 jäi maha lätlane Maris Kalejs. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes jätkab liidrina tänase etapi vahele jätnud Norman Vahtra. 2532 punkti kogunud Cycling Tartu rattur edestab Continental-Focuse klubis sõitvaid soomlasi Aimo Pyykköneni (2527) ja Johan Nordlundi (2486). Naistest juhib Kelly Kalm (2202), esikolmikusse mahuvad veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802).
Filter Maanteekarikasarja 11. hooajale pannakse punkt 31. augustil Viljandis peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 
Peetri Jooksu võit läks Keeniasse

Neljandat korda toimunud Peetri Jooksu võit läks esmakordselt piiri taha. Rae vallas Peetri aleviku teedel peetud 10 km jooksuvõistluse läbis Keenia sportlane Ibrahim Mukunga ajaga 30.43. Mullune võitja Mark Abner (CFC Spordiklubi) kaotas 27 sekundit ja kolmas Jaanus Kallaste (Otepää Rattaklubi) 1.20.
Naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 35.27, esikolmikusse jõudsid veel Olga Kletsun (38.39; Oslo&O) ja Katrin Zaitseva (39.11;, Triatloniklubi 21CC). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Leht 1 / 49