Uudised

07.07.2014

Rulluisutajad võitlesid kuumusega põneval rajal Pärnu kesklinnas

Samal ajal, kui paljud eestlased olid kogunenud lauluväljakule, et saada osa Laulupeost, siis rulluisusõbrad trotsisid kuumust ning võistlesid Pärnus, EMT Rullituuri järjekordsel etapil. Sõite toimus nii pisirullijatele ja lastele. Tugevamad sportlased võtsid mõõtu maratonidistantsil, noored võistlesid koos harrastajatega poolmaratonil ja kõik rõõmsad pühapäevasõitjad said osaleda 10km pikkusel Rahvarulli distantsil.

Pärnu võistluse tegi eriliseks see, et võisteldi otse kesklinnas, mis oli esmakordne nähtus Rullituuri ajaloos. Ringi pikkuseks oli 2,1 kilomeetrit, mistõttu pidi nii mõnigi sõitja võtma kasutusele mõne abivahendi, et ringide lugemine sassi ei läheks. Ringid ise olid üpris tehnilised tänu rohketele kurvidele.

Suurimaks vaenlaseks sai aga sportlastele hoopis päike, mis lõõmas ja tegi sõitmise väga raskeks. Paljud osalejad ei pidanud kuumusele vastu ning olid sunnitud katkestama.

Tugevaimad aga jõudsid edukalt finišisse. Meeste esikolmiku moodustasid maratonirajal Kert Keskpaik, Marten Liiv ja Lauri Koort, Keskpaik seejuures suutis teistel eest ära sõita ning võttis võidu veenva vahega.

Naiste hulgas läks võit lõunanaabritele, kui Laima Kaufina edastas finišiheitluses venelannat Evgenia Radionikit. Kaufinale oli Pärnu etapp esimeseks võistluseks pärast võistluspausi. Kolmandana ületas lõpujoone Enel Kõrva Eestist.

Kõikide distantside peale oli rullirajal kokku pea poolt tuhat rulluisusõpra!

 

Järgmine EMT Rullituuri etapp kutsub kõiki 27 juulil Jõhvi etapile.